Geriamojo vandens tiekimo infrastruktūros tvarkymas – kaip elgtis vartotojui?
2019-06-21
Nenutrūkstamas geriamojo vandens tiekimas yra gyvybiškai svarbus kiekvienam namų ūkiui, na o kepinant alinantiems karščiams sutrikęs geriamojo vandens tiekimas gali pridaryti labai rimtų rūpesčių.
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba sulaukusi vartotojų kreipimųsi dėl geriamojo vandens tiekimo sutrikimų vykdant geriamojo vandens infrastruktūros remonto ar statybos (plėtros) darbus ir galimai sumažėjusio vandens slėgio informuoja, kad pagal Lietuvos Respublikos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymą, geriamojo vandens infrastruktūros plėtros klausimai priskiriami savivaldybių kompetencijai, taigi geriamojo vandens tiekimo sutrikimus pastebėję vartotojai pirmiausia turėtų kreiptis į gyvenamosios vietos savivaldybę bei geriamąjį vandenį tiekiančią įmonę.
Papildomai informuojame, kad dėl tiekimo sutrikimų vykdant infrastruktūros tvarkymo darbus be geriamojo vandens likę vartotojai neturėtų būti paliekami likimo valiai – geriamuoju vandeniu jie turėtų būti aprūpinami alternatyviu būdu. Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2006 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. D1-639 patvirtintų „Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kokybės reikalavimų“, 7 punkte nustatyta, kad: „Jeigu numatoma, kad geriamojo vandens tiekimo pertrūkis užtruks ilgiau kaip 12 valandų, geriamojo vandens tiekėjas ir nuotekų tvarkytojas privalo nemokamai aprūpinti abonentą ir (ar) vartotoją geriamuoju vandeniu iš alternatyvaus šaltinio (autocisternos, vandens kolonėlės, vandens butelių ar panašiai) pateikiant kiekvienam abonentui ir vartotojui ne mažiau kaip 30 litrų geriamojo vandens per parą ir ne didesniu kaip 100 m atstumu nuo abonento ir (ar) vartotojo pastato“. Taigi, geriamojo vandens tiekimo sutrikimams užsitęsus vartotojai turi teisę reikalauti, kad būtų užtikrinamas alternatyvus aprūpinimas vandeniu. Vandens tiekėjas apie galimus vandens tiekimo sutrikimus dėl infrastruktūros tvarkymo vartotojus turi informuoti ne vėliau kaip prieš 10 dienų.
O karščiams iš Lietuvos nesitraukiant, be gaivinimosi skysčiais Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai dar pataria tinkamai apsirengti, laisvais, šviesiais drabužiais bei saulę atspindinančiais drabužiais, daugiau laiko leisti vėsesnėse patalpose, riboti fizinį aktyvumą lauke, naudoti apsauginius kremus nuo saulės bei dėvėti galvos apdangalus.
Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius